Buradasınız: Ana sayfa - Mutfak Eşyaları - Tupperware Saklama Kapları Modelleri

Tupperware Saklama Kapları Modelleri

Mutfakta hanımların bir numaralı yardımcılarıdır saklama kapları. Tupperware bir hayli zaman içerisinde gelişmeler katetmiş üretmiş olduğu birçok modelle adından söz ettirmeyi başarmış bir markadır. Mutfak eşyaları denilince aklımıza gelen ilk markalardan bir tanesi de Tupperware’dir. Tupperware saklama kapları modelleri sayesinde yiyecekler bozulmadan uzun süre muhafaza edilir.  Örnrğin karpuzunuzu kestiniz attınız dolaba. Dolaptaki karpuzunuz bozulmadan ne kadar süre dayanabilir. İşte normal bir saklama kabı olsa birgün bile zor dayanır ama Tupperware saklama kapları modelleri sayesinde çok daha uzun süreler bozulmadan muhafaza edilir. Ev ekonomisi açısından yiyeceklerin çabuk bozulması işimize gelmez. Hem aile ekonomisine hem de dünya ekonomisine zarar verir yiyecek malzemelerin bozulması. Durumu şöyle ele alabiliriz.

Dünyada birçok aç insan var ve biz ekmekleri bozulan meyveleri hatta yemekleri çöpe atıyoruz. Çöpte zaten çürümüş olan yemek nereye gidiyor onlara hiç girmiyorum bile. Yani kısacası onca emek para çöpe gidiyor. Metrodaki asılan reklamlara bakarsanız eğer, sadece Türkiyedeki çöpe atılan ekmeklerle binlerce konut yapılabilir yazısını görmüşsünüzdür. Evet sadece çöpe atılan ekmeklerle. Bu şöyle bir durup düşünülünce gerçekten de hayret verici bir gelişme. Onca para kolay kazanılmıyor. Günlerimizi aylarımızı yıllarımızı veriyoruz çalışma hayatına. Sahip çıkmalıyız emeklerimize.

Evet hanımlar ev ekonomisi bizim işimiz. Erkekler bu işten çok da anlamıyorlar. Evde kullanabileceğimiz en kaliteli saklama kabı malzemesi camken cam bile ürünleri bu derece muhafaza edemiyor. Öyleyse sizleri Tupperware saklama kapları modellerini incelemeye davet ediyorum.

Resimlerin büyük hali için üzerlerine tıklayınız.

Etiketler:, , , , ,


Yorum yapın