Buradasınız: Ana sayfa - Takı Modelleri - Muhteşem Yüzyıl Takı Modelleri

Muhteşem Yüzyıl Takı Modelleri

Muhteşem Yüzyıl dizisi en beğenilen diziler arasında önemli bir yere sahiptir. İşlediği konunun Osmanlı İmparatorluğundaki Kanuni Sultan Süleyman devri olması nedeniyle de halk daha bir zevkle izler bu diziyi. Eminim ki bu dizi tamamen tarihteki gibi olsaydı yani pek çok şey uydurma olmasaydı bizim halkımız izlemezdi bu diziyi. Elbette Osmanlı Devletinde de birçok entrikalar dönmüştür. Ama dizinin tepki alıncaya kadar sırf  Harem hayatıyla devam etmesi gerçekten de Osmanlı Devletini aşağılamaktır. Osmanlı Devletini sevmeyen vatandaşlarımız da var. Onlara söylenilebilecek laf şu. Onlar bizim atalarımız. Eğer O beğenmediğiniz padişahlarımız olmasaydı bugün elimizde bu kadarcık bile toprak olmazdı. Eğer bir Kanuni Sultan Süleyman, bir Fatih Sultan Mehmet olmasaydı İstanbul da olmazdı. Uyan ey Türk milleti. Aç gözünü. Bak bir etrafına.

Yurtdışına çıkmış biri ancak anlar vatanının kıymetini. Keşke bu insanlar biraz anlasalar vatanlarının tarihlerinin değerini ve ona göre hep beraber çalışsak belki o zaman medeni milletler seviyesinde oluruz. Ama yok bizim Türk milleti yapmaz bunu. Gider en değerli insanlarını aşağılar, alay eder. Sanki kendisi çok kıymetli matahmış gibi başkalarını beğenmez. Önce açın doğru tarih okuyun. Ondan sonra konuşun. Bunu söylediğim insanlar kendilerini anlar. Diziyi genel olarak ele aldıktan sonra asıl işimiz olan moda kısmına bakabiliriz. Kimse kusura bakmasın ben de her ne kadar moda editörü olsam da özgür bir insan olarak fikrimi belli ederim. Benim atalarım ben de laf dedirtmem. Diyeni de böyle eleştiririm.

Herneyse Osmanlı Devletinin zengin bir devlet olduğunu hepimiz biliyoruz. Dizide de Osmanlı Devleti anlatıldığına göre takılar da elbette gösterişli olanlarından seçiliyor. Bu kadar gösterişli takıları da incelemeden olmaz. Birbirinden renkli taşlı harikulade takılar herkesin hayallerini süsleyecek derecede güzeller. Şahsen ben abartıdan yana olmasam da buradaki takıları çok beğendim. Siz modaseverler için birbirinden güzel muhteşem yüzyıl takı modellerini araştırdık ve beğeninize sunuyoruz. Umarız sizler de beğenirsiniz.

Resimlerin büyük hali için üzerlerine tıklayınız.

 

Etiketler:,


Yorum yapın