Buradasınız: Ana sayfa - Ev Dekorasyonu - Kaşmir Halı Modelleri

Kaşmir Halı Modelleri

Çeşit çeşit halı markalarından bir tanesi daha vardır ki kalitesi, dokusu ve fiyatı sebebiyle tercih nedenidir. Marka marka halılar değişiklik gösterirler. En beğenilen en güzel halılara sahip bir marka da Kaşmir. Kaşmir halıları halı satan pekçok mağazada bulabilir hatta ve hatta internetten bile sipariş edip kapınıza kadar getirebilirsiniz. Ama size tavsiyemiz halı seçerken internetten değil, bizzat yerinde görerek almanız olacaktır. Ha benim vaktim yok diyorsanız eğer o ayrı. O zaman zamandan tasarruf edip internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Herhangi birşey almadan önce biraz araştırıp ona göre almakta fayda var. Halı halıdır diyip geçemeyiz. Halıların da artık çeşit çeşit özellikleri var. Kimi halılar var ki her çeşit ortama uyar. Sadece rengini seçersiniz ve üzerindeki kendinden desenler halı sanki o ortam için üretilmiş havası verir.

Resimlerin büyük hali için üzerlerine tıklayınız.

Son zamanların modası haline gelen her yerde görmeye alışık olduğumuz halılar modelleri ve tasarımlarıyla biraz da diğer halılara benzemiyor değil. Sonuçta herkesin bir tarzı, beğenisi, zevki var. Siz de zevkinize uygun olan modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. İsterseniz Kaşmir halı modellerini isterseniz de başka halıları tercih edersiniz. Arada belki fiyat farkından dolayı belki de kaliteden dolayı değişiklikler olabilir. Ama nihayetinde halı bu. Eskidiği vakit yenisini alacağınız için çok da ince eleyip sık dokumanıza gerek yok.

Halıda önemli olan özellikler öncelikle leke tutmaması, antibakteriyel olması. Bu tür şeyler önemli. Nihayetinde halılar oldukça fazla toz tuttuğu ve mayt, ölü böcek vs. herşeyi içine gömdüğü için halının temizliği de önemli. Halınızı eğer elinizle siliyorsanız kesinlikle sirke ile temizliği denemelisiniz. Bir de eğer düz beyaz renk halınız varsa ve üzerinde leke varsa, lekeyi çıkarmak için lekenin üzerine karbonat serpip sonrasında da üzerine sirkeyi eklerseniz, lekeden de böylelikle kurtulmuş olursunuz. Yalnız dikkat bu karışım beyazlatır. Yani renkli halınızın üzerinde denerseniz eğer rengini açmış olursunuz. Dikkatli ve özenli kullanımda halınızı eskimeden uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.


Yorum yapın