Buradasınız: Ana sayfa - Bayan Giyim - El Örgüsü Bayan Patik Modelleri

El Örgüsü Bayan Patik Modelleri

Atalarımızın bir lafı vardır ve çok da doğrudur. “Ayağını sıcak tut, başını serin. Kendine bir iş bul, düşünme derin.” Hakikaten de ayaklarımızı sıcak tutmak çok önemlidir. Vücudumuz o kadar harika programlanmış ve işleyişi de o kadar güzel ki. İnceleyen bilim adamları bu mükemmel işleyişe karşı fazla da söz edemiyorlar. Kan dolaşımı sayesinde ısınan vücudumuzda eğer bir aksaklık, herhangi bir yerde dolaşım bozukluğu olduğu takdirde, vücudumuzun uç noktaları, ellerimiz,ayaklarımız ısınamayabiliyor. Ayaklarımız, burnumuz, ellerimiz soğuk olduğunda da vücudumuz enerjisini o bölgeleri ısıtmaya harcıyor. Vücudumuza yardımcı olup, kalın eldivenler, çoraplar patikler giyip bu işleyişe katkı sağlayabiliriz.

Resimlerin büyük hali için üzerlerine tıklayınız. 

Çoğu zaman ev hanımlarının evin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla örüp sattıkları patikler, şimdilerde yeniden trend haline geldi. Eskiye dönüş var. Güzel motiflerle süslenen patikler ayaklarımızı sıcak tutmakla kalmıyor, aynı zamanda gözümüze de bayram yaptırıyor. Renklerin süslediği patiklerle daha şirin daha şık patikler kimi zaman süs niyetine bile kullanılabiliyor. Ama patiklerin esas amacı süs değil, ayaklarımızı sıcak tutmak.

Patik örmek herkesin pek de harcı değil. Örgü örmeyi seven bayanlar 2 şişle kazak örebilir, atkı örebilir. Ama patik 2 şişle örülmüyor maalesef. Patik örmeyi bir bilene sormak, renkli göz alıcı motifler yapmak lazım. Gökkuşağı renkleriyle çizgi çizgi patikler örülebilir örneğin. Kedicikli, ayıcıklı, çiçekli, böcekli patikler de örülebilir. Örenin zevkine kalmış biraz da ne çeşit patikler örülebileceği.

Etiketler:, ,


Yorum yapın