Buradasınız: Ana sayfa - Bilgisayar - Dell Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Dell Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Bir Amerikan bilgisayar markası olan Dell üretmiş olduğu dizüstü ya da masaüstü bilgisayarların kalitesiyle her zaman bilinir. Dell yüzlerce bilgisayar modeli üretmiş şimdiye kadar.

Bilgisayarda performans için ilk bakmamız gereken bilgisayarın işlemcisidir. İşlemci ne kadar iyiyse bilgisayar o kadar takılmadan iyi bir performansta çalışır. Bazen de bilgisayarlar çabuk ısınmaya başlarlar ve hatta çok ısındıkları zaman kendi kendilerine kapanırlar. Böyle bir sorunla karşılaşan bir Dell kullanıcısına şahsen ben hiç rastlamadım. Şimdiki bilgisayarların teknolojisi eskiye nazaran biraz daha iyi olduğu için artık bilgisayarlarda çok da ısınma problemleri olmuyor.

Her bir buçuk senede bir işlemci hızı iki kat daha hızlanıyor neredeyse. Bunu bizler değil işin uzmanları söylüyor. Biz ev kullanıcıları aslında süper güçlü bilgisayarlara gereksinim duymuyoruz çok da. Çünkü bilgisayarla yaptıklarımız basit işler. İnternette gezinip, sohbet programları ya da office programları için intel core i7 işlemcili bir bilgisayara çok da ihtiyacımız yok.

Şimdilerde hemen hemen her öğrencinin kendisine ait bir bilgisayarı var, bilgisayarla alakalı bir bölümün öğrencisi olmasa bile. Çünkü üniveristede herhangi bir bölümde okuyup da bilgisayarda işi olmayan biri yok. Bilgisayar diyince akla da hemen internet gelir. İnternet gerçekten de bulunmaz bir nimet. Bizler her ne kadar onu gerekli şekilde kullanamasak da. Google‘ı açıp da bulamadığımız bir bilgi yok.

Senelerin markası olan Dell dizüstü bilgisayar modellerini herkes severek kullandığı için modellere bir göz atmadan olmaz.

Resimlerin büyük hali için üzerlerine tıklayınız.

 

 

Etiketler:, , , , ,


Yorum yapın