Buradasınız: Ana sayfa - Kitap - Aşk

Aşk

ask 207x300 Aşk

Sevgili Dostlar, bundan böyle sevdiğimiz hakkında konuşmak istediğimiz kitapları da bundan böyle sizlerle paylaşacağız. Bu yazımızda sizlere Elif Şafak‘ın en güzel kitabı olan Aşk hakkında bilgi vereceğiz. Okuduğumuzda gözyaşlarımızı tutamadığımız, yürekleri pare pare eden kitabın adı Aşk. Aşk denilince özellikle gençlerin aklına gelen iki kişinin birbirine duyduğu bir his. Halbuki kitaptaki aşk, sıradan geçici bir aşk değil. Allah aşkı. Gerçek olan, yaratılışımızın aslı olan Aşk işte bu.

Kitapta Şems ve Mevlana anlatılmakta. Bir insan hem bu kadar mağrur görünüp de hem de bu kadar sevgi dolu nasıl olabilir, kitabı okurken çok şaşırdım doğrusu. Kitapta beni etkileyen şey en çok Mevlana’nın sırf Şems dediği için şarap almak için meyhaneye gitmesi oldu. Yani bu kadar da olmaz pes dedim. Eğer Mevlana’nın yerinde ben olsaydım, belki de öyle yapmazdım. İşte o yüzden ben Mevlana değilim. Sıradan biriyim.

Sevgili dostlar bu kitabı muhakkak okumalısınız. Hayata bakış açınızı bir hayli değiştirecek olan bu kitap sayesinde ufkunuz bir kat daha genişleyecek emin olun.

İnsanların iç dünyasını, Mevlana ve Şems‘ in ne kadar fevkalade insan olduklarını, insanlara nasıl yaklaştıklarını okudukça sizler de iyi ki bu kitabı okumuşum diyeceksiniz. E hadi ama, sizler de okuyun.

Etiketler:, , , ,


Yorum yapın